ΑΕΚ Τρίπολης - Δόξα Μεγαλόπολης 1-0 (vid)

Οκτώβριος 06, 2018 - 18:26

Πρεμιέρα με ντέρμπι για το πρωτάθλημα της Α' Αρκαδίας με την ΑΕΚ Τρίπολης να επικρατεί με 1-0 της Δόξας Μεγαλόπολης το απόγευμα του Σαββάτου 6 Οκτωβρίου στο Δημοτικό γήπεδο Κάρτσοβας.

Το γκολ του Κώστα Κολιόπουλου στο 37' ήταν αρκετό για να δώσει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του Κώστα Καλογιαννίδη σε ένα παιχνίδι με δύο όψεις σε κάθε ημίχρονο.

Η γηπεδούχους ΑΕΚ Τρίπολης ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος με την Δόξα στην επανάληψη να πιέζει για την ισοφαρίσει δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες χωρίς να μπορέσει να τις μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα.

Να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ Τρίπολης αγωνίστηκε με παίχτη λιγότερο στο τελευταίο τέταρο του αγώνα με τον Γιώργο Αρδάμη να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον ρέφερι Διαμαντόπουλο.

Arcadia Portal.gr ΑΕΚ Τρίπολης - Δόξα Μεγαλόπολης 1-0