1os ο Ζωγραφάκης της ΑΕΚ Τρίπολης στο Μαραθώνα

Μάρτιος 30, 2017 - 11:07

Ζωγραφάκης και Μαριέτη ανέβηκαν για μια κόμη φορά στις πρώτες θέσεις ενός τουρνουά. Στο πρώτο βαθμολογούμενο τουρνουά ΣΒΑΕ Grade 3 που έγινε στο Μαραθώνα ο αθλητής του ομίλου μας Ζωγραφάκης Δαβίδ κατέκτησε την πρώτη θέση στα μικτά διπλά με συμπαίχτρια την Κατερίνα Μαργέτη.

Σε οκτάρι ταμπλό και περνώντας το πρώτο γύρο bye κέρδισαν τον δεύτερο με αντιπάλους τους Καλαβρία – Παπασπύρου με 60, 64. Στον τελευταίο γύρο, τον τελικό επικράτησαν των Παπίνγκου – Ζαχαρόπουλου με 75, 64. Στην φωτογραφία μαζί με τους Καλογερόπουλο και Πανταζόπουλο απο την Καλαμάτα που κατέκτησαν την 1η και 2η θέση στα μονα.

Πολλά συγχαρητήρια και καλή συνέχεια στα επόμενα.