Ο Αστέρας των ρεκόρ

Απρίλιος 16, 2015 - 22:04
3 σχόλια

Τέσσερις αγωνιστικές απομένουν για να ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος του φετινού πρωταθλήματος Super League, με τον Αστέρα να έχει καταρρίψει ήδη το ρεκόρ τερμάτων του (48 φέτος έναντι 46 στην περσινή κανονική περίοδο) με τα γκολ που σημείωσε ο Μπαράλες εναντίον του Παναθηναϊκού.

Τέσσερις αγωνιστικές απομένουν για τη λήξη της φετινής κανονικής περιόδου και ο Αστέρας μετά το ρεκόρ τερμάτων που πέτυχε, κυνηγάει ακόμα δύο ρεκόρ, στη συγκομιδή βαθμών του και νικών στους αγώνες κανονικής περιόδου της Super League.

Μετά από 30 αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα, ο Αστέρας έχει συγκεντρώσει 52 βαθμούς με απολογισμό 15 νίκες, 7 ισοπαλίες, 8 ήττες και απέχει έξι βαθμούς και δύο νίκες για να ισοφαρίσει τους 58 βαθμούς της περσινής σεζόν που είναι και η μεγαλύτερή του συγκομιδή ως τώρα στη Super League, αλλά και να φτάσει στις 17 νίκες (από την σαιζόν 2012-2013).

Τα τέσσερα παιχνίδια που απομένουν στον Αστέρα για να ολοκληρώσει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην κανονική περίοδο της Super League, προκειμένου να ισοφαρίσει ή να καταρρίψει τα δύο ρεκόρ που κυνηγάει είναι: Στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» με Πανθρακικό (26/4) και Κέρκυρα (10/5) και με Βέροια (20/4), Ξάνθη (3/5) εκτός έδρας.

Οι βαθμολογίες του Αστέρα ανά χρονιά στους αγώνες της κανονικής περιόδου έχουν ως εξής:

2014-2015: 52 βαθμοί 15-7-8 48-32

Στα 244 παιχνίδια κανονικής περιόδου που έχει δώσει ο Αστέρας στη Super League έχει απολογισμό 355 βαθμούς με 96 νίκες, 67 ισοπαλίες, 81 ήττες και τέρματα 276-246.