Ντεμπούτο με νίκη για τον Β.Βλάχο. Αιγάλεω-Αστέρας 0-3

Οκτώβριος 27, 2009 - 21:43

Νίκη-πρόκριση πέτυχε στο παρθενικό του παιχνίδι στο πάγκο του Αστέρα ο Β.Βλάχος , η ομάδα της Τρίπολης επικράτησε του Αιγάλεω στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» με 0-3 περνώντας έτσι στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Το σκορ το άνοιξε ο Ντάνιελ Τσεζαρεκ στο 30ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ο Μπαστία,το σκορ το έκλεισε ο Ουντόζι στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Αιγάλεω (Χρήστος Μαϊμάνης): Ταμπάσης, Παυλίδης, Κοκκίνης, Ουμουρί, Παντίδος (46' λ.τ Τρέχο), Σκάρος, Βελέτης (41' Ουλάι), Φρίμπονγκ, Βάσι (54' Μπερνιδάκης), Τσαμπούρης, Τσιρογιάννης.
Αστέρας Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος (69' Ρόκας), Μαρσελάο (79' Μπαρτολίνο), Λαζαρίδης, Εστέβες, Λαδάκης, Μπαστία, Ζεάν Κάρλος, Ουριμπάρι, Ουντόζι, Τσέζαρεκ (59' Καούνος).